Su Çiçeğinden Çocukları Koruma Yolları

0 7

Su Çiçeğinden Çocukları Koruma Yolları

Suçiçeği, her şeyden önce bulaşıcı bir rahatsızlıktır. Bu yüzden Çocuğunuzu veya kendinizi su çiçeğinden korumak istiyorsanız su çiçeği geçiren hastalarla kesinlikle temas etmemeniz gerekiyor. Bu hastaların bulunduğu alandan bile uzaklaşmanız tavsiye edilir.

Suçiçeği Hastalığından Korunma Yöntemleri

Su çiçeği geçiren çocuklarınızın derisindeki döküntüler, tam anlamıyla düşene kadar okula göndermemeniz gerekir. Okulda bulunan arkadaşları da, risk teşkil eder. Çünkü bulaşıcı bir hastalık olduğu için arkadaşı sizin çocuğunuzun kalemine dokunsa bile, bulaştığının bir göstergesidir.

  • Beslenme burada önemlidir. Dengeli ve düzenli beslenmesi gerekiyor. Yaşam koşulları her hastalıkta olduğu gibi su çiçeği rahatsızlığında da geçerlidir.

Çocuklarda Suçiçeği Aşısı

Çocuklarda su çiçeğinden korunmak için korunma aşısı bulunur. Düzenli olarak korunma aşısı yaptırılmalı. Korunması yaptırdığınız zaman çocuğunuz oluşabilecek bulaşma riskine karşı korunmuş olur.

  • 12 yaşından büyük çocuklara aşı yapılacağı zaman bir ay ile iki doz uygulanmalı. Çocuğunuz su çiçeği geçiren biri ile temas ettiyse, 72 saat içerisinde aşı yaptırıp onu bu durumdan kurtarabilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.