Okulun İlk Yıllarında Görülen Çocuk Hastalıkları Nelerdir?

0 75

Çocuğu olanlar bilirler. Okula, yuvaya Ya da anaokuluna başlayan çocuklarımız ilk yıllarda çok fazla hastalanırlar. Bu birkaç yıl bizler ve çocuklarımız için çok zorlu geçse de bütün bu hastalıklar çocuklarımızın bağışıklıklarının güçlenmesi ve daha sağlıklı bir çocukluk dönemi geçirmeleri için çok önemlidir.

Bütün pediatristler çocuklarımızın en azından yedi yaşına kadar yılda ortalama 10-12 kez grip ve öksürük gibi hastalıklara yakalanmasını normal kabul etmektedirler. Başlayan bir hastalığın en azından 10 gün sürdüğünü düşünürsek bu rakam bize bütün okul sezonunun hasta olarak geçirileceğini göstermektedir ki gerçekten de böyle olmaktadır.

Haftada bazen 2 gün Ya da daha az okula giden çocuğumuz her gittiğinde yeni bir hastalık mikrobuyla tanışmış olarak eve dönmekte ve bizler bir hastalığı iyileştirmeye çalışırken onlar yenisiyle bizi şaşırtıp üzmektedirler. Evet bu süreç gerçekten çok zor. Ama çocuklarımızın bu sürece gerçekten ihtiyaçları var. vücutlarına giren her yeni mikrop onların bağışıklıklarını güçlendirmekte, vücutlarının direncini arttırmaktadır.

Çocuklarımızın okul dönemindeki hastalıklarıyla daha iyi başa çıkmalarına destek olmak için yaz aylarında mutlaka deniz ve güneşten bol bol faydalandırarak bağışıklıklarının güçlenmesine katkıda bulunmamız gerektiğini hatırlatarak yazımıza son vermek istiyoruz. Vereceğimiz Hiçbir ek vitamin çocuğumuzun yaz aylarında denize girmesi ve güneşlenmesi kadar ona fayda sağlamayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.