En Çok Görülen Yaz Hastalıkları Nelerdir?

0 74

Yaz geldi, belki grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıklar azaldı ama yaz hastalıkları da küçümsenecek hastalıklar değil. Mutlaka yaz hastalıklarına karşı dikkatli ve bilinçli olmamız gerekiyor Yaz hastalıklarının başında güneş yanıkları geliyor.

Güneşin en çok yaktığı 11:00 ile 16:00 saatleri arasında güneşe çıkmamak, güneşteyken şapka ve çok faktörlü güneş kremleri kullanmak, şemsiye altında durmak, güneş sonrası kremler kullanmak bu riski azaltacaktır. Böcek ısırıkları ve idrar yolu hastalıkları da bizi ve çocuklarımızı bekleyen diğer hastalıklardır. Özellikle idrar yolu hastalıklarına karşı dikkatli olmalı çocuklarımızı ve kendimizi korumak ve belirtileri anlamak için dikkatli olmalıyız.

Kulak rahatsızlıkları da yüzme ve dalış sporlarının sonucu olarak karşılaşabileceğimiz hastalıklardır ve hemen tedaviye başlanmazsa çok ciddi boyutlara ulaşarak sağlığımızı tehtid edebilecektir. Üst solumun yolu hastalılarına da yaz aylarında sıkça rastlanmaktadır. Deniz sonrası maruz kalınan rüzgarın neden olacağı üst solunum yolları hastalıklarında sık sık görülen burun tıkanıklıkları Ya da gıcık öksürükler hemen tedavi edilmezse bizi zorlayacak ve uzun süreli hastalıklara sebep olabilecektir.

Yaz aylarının tadını çıkarmak istiyorsak ve deniz ve güneşle geçireceğimiz günlerde hastalıklarla uğraşmak istemiyorsak yaz hastalıklarından korunma yollarını mutlaka bilelim ve uygulayalım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.