Yaz Aylarında Su Tüketimini Arttırmalıyız

0 46

 

Uzmanlar, sıcakların en etkili olduğu Temmuz ve Ağustos aylarında su tüketiminin arttırılmasını öneriyorlar ve sıcak havalar bol bol su için diyorlar.

Sıcak havalara bağlı olarak vücuttan çıkan terin su ile beraber vücuttaki potasyum ve sodyum gibi faydalı mineralleri de götürdüğünü belirten uzmanlar bu durumdan kaynaklanabilecek tehlikelere karşı bizi uyarıyorlar. Su içmek bize hem kaybettiğimiz suyu hem de bu faydalı mineralleri kazandıracak ve buna bağlı olarak fiziksel aktivitelerimizdeki yavaşlık ortadan kalkacaktır. Spor esnasında Ya da terliyken su içmemek gerektiği görüşünün de yanlış olduğunu belirten uzmanlar spor esnasında su içilmezse susuzluğun iyice artacağını ve bunun sonucunda spor bitince çok fazla su içileceğini ve bu durumun da suyun faydalarını azaltacağını belirtmektedirler. Suyun mutlaka her şartta ve durumda azar azar ve sık sık içilmesi gerektiği belirtilmektedir. Bu nedenle terliyken azar azar ve çok soğuk olmayan su içilmesinin Hiçbir zararı olmayacağı açıklanmaktadır. Özellikle dışarı çıkarken yanımızda mutlaka suyumuzu bulundurmalı ve sık sık su tüketmeliyiz. Böyle davranmak bizi sıcağın olumsuz etkilerinden koruyacaktır.

Yaz veya kış farketmez, su içmenin faydaları saymakla bitmez. Ama yaz sıcaklarında biraz daha fazla su tüketmek sağlığımız açısından çok önemlidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.