Çocuklarda Dil Yarasına Ne İyi Gelir?

0 32

Çocuklarda dil yarası, tüketilen yiyecekler doğrultusunda oluşabilir. Çocuklarda dil yarasına ne iyi gelir?

Bal, lavanta yağı, şalgam suyu, kabartma tozu, karbonat, tuz gibi ürünler kullanılabilir. Fakat aşırıya kaçılmadan kullanılması önerilir. Genel olarak çocuklarda dil yarası için bal etkilidir.

  • Bal antibakteriyel özellik gösterdiği için iltihaplı bölgenin kısa sürede iyileşmesine yardımcı olur. Yatıştırıcı özelliği ile dil yarasında ağrı ve acılar varsa, bunun da dinmesini sağlar.
  • Harici olarak lavanta yağı kullanabilirsiniz. Fakat lavanta yağının dildeki tadı çocuğun midesini bulandıracağı için bal, çocuklardaki dil yarasında daha idealidir.

Çocuğun Dilinde Aft Nasıl Geçer?

Çocuğun dilinde oluşan aft, doktor tarafından verilen krem ile birlikte geçebilir.

Aşırı sıcak, aşırı asidik ve aşırı tahriş edici gıdalardan kesinlikle uzak durulmalıdır.

Çocuklarda dil yarasına ne iyi gelir? Ilık bir su içerisine yarım çay kaşığı tuz ilave edildikten sonra günde 3 kez gargara yaparak, önlenmesi mümkün.

Bebeklerin Dil Yarasına Ne İyi Gelir?

Bebeklerdeki dil yarası için en etkili yöntem zerdeçal ve baldır. İkisini karıştırıp yara olan bölüme uygulayabilirsiniz.

  • Bebeklerdeki ağız yaralarında, bebeğin emziğine zerdeçal ve bal karışımını sürerek daha etkili sonuç almanız mümkün.
  • Hindistan cevizi yağı da kullanabilirsiniz. Ancak hindistan cevizi yağını, aşırı kullanmamanız önerilir.
  • Bebeklerin hassasiyet durumuna göre istenmeyen etkiler görülür. Alerjik reaksiyonları olabilir. Bu yüzden zerdeçal ve bal daha etkilidir. İkisini kullanırken de, hindistan cevizi yağında olduğu gibi aşırıya kaçmamalısınız.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.