Sağlıklı Yaşam İçin Yürüyüş Şart

0 79

Çok bilinen bir konu belki ama sağlık için yürüyüş yapmanın ne kadar faydalı olduğundan bahsetmek istiyoruz bu yazımızda.

Şu güzel yaz aylarının en bize sunduğu en güzel imkanlardan biri de açık havada spor yapma imkanı. Evet kışın yağmuru, soğuğu bizi açık havada spor yapmaktan biraz uzaklaştırıyor. Ama yazın güzel havaları mutlaka değerlendirelim. Sabah saatlerinde hava henüz çok sıcak olmadan Ya da akşam üzerleri yarım saat Ya da 45 dakikalık yürüyüşlere çıkalım.

Eğer mümkünse tempolu yürüyüşler yapalım. Ama mümkün değilse de üzülmeyin ve her türlü yürüyüşün faydalı olduğunu kesinlikle unutmayın. Uzmanlar yürüyüş yapmanın koşudan çok daha sağlıklı olduğu konusunda hem fikirler. O yüzden tempolu yürüyüşlerinizi koşu ile sonlandırmak zorunda olmadığınızı bilin. Yürüyün, Birkaç esnetme hareketi yapın, terleyin, bol bol suyunuzu için, eve gelip ılık duşunuzu alın, bol bol taze sebze ve meyve yiyin. Bunları her gün olmasa da hafta da en az 3 kez yapmanız size sağlık ve mutluluk getirecektir unutmayın.

Açık havada yürüyüş yapmak sizi stresten uzaklaştıracak, kilonuzu dengeleyecek ve mutluluk verecektir. Sağlıklı gıdalarla beslenerek de bunlara katkıda bulunmak yine sizin elinizde. Sağlıklı günler diliyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.