Kızıl Hastalığı Nedir, Nasıl Tedavi Edilir?

0 22

Kızıl hastalığı tedavisinde, antibiyotik kullanımı gerçekleşir. Antibiyotik, hastalığın oluşumuna neden olan çeşitli bakterileri öldürür ve bu da kişinin hastalığı daha kısa sürede atmasına yardımcıdır.

  • Bağışıklık sistemine etki eden bakterilerle savaşmasın da, antibiyotik tedavisi kullanılır.
  • Antibiyotik tedavisi sonrasında belirtiler halen geçmemişse, doktorun önerdiği süre boyunca antibiyotik kullanımına devam edilir. Peki kızıl hastalığı nedir, nasıl tedavi edilir?

Kızıl Hastalığında Ateş Kaç Gün Sürer?

Kızıl hastalığında ateş ilk iki günde, oldukça fazla artar. Tedavi edilmediği takdirde 5 ya da 7 gün sürmesi mümkün. Ateşin etkisi ile beraber dilin üzeri ve kenarları kırmızı bir renge bürünür ve bu kırmızı renk iltihaplı olarak yer alır. Ateşin düşmesi için doktor önerisiyle doğru tedavi alınmalıdır.

Kızıl Hastalığı Yetişkinlerde Görülür Mü?

Kızıl hastalığı nedir, nasıl tedavi edilir? Kızıl hastalığı, çocuklarda görülen bir rahatsızlıktır. Fakat yetişkinlerde görülmesi de mümkün. 12 yaş ve üzeri çocuklarda bağışıklık sisteminden kaynaklı olarak kızıl hastalığı daha az görülmektedir.

  • Kızıl mikrobuna, yetişkinlerde rastlanır. Evde yapılabilecek müdahalelerden ziyade doktorun size önerdiği ilaçları kullanmalısınız.
  • Evde yapılan yöntemler çoğu zaman doğru olmaz ve hastalığın daha fazla artmasına neden olur. Bu da istenmeyen diğer hastalıkları beraberinde getirir.
  • Doktor kontrolü ile antibiyotik tedavisine başlanır ve kısa sürede kızıl hastalığı tedavi edilir. Burada korkuya kapılmadan, doğru tedavi ile hastalığın önlenmesi mümkündür.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.