Güneş Bize Sağlık Getirsin

0 40

 

Kadınların özellikle Türk kadınlarının ileri yaşlardaki en büyük sorunlarından olan kemik erimesinin en büyük ilacının güneş ve güneşlenmek olduğunuzu biliyorsunuz değil mi?

Çocukluk ve gençlik dönemlerinde denizin ve güneşin tadını çıkaran ve bol bol güneşlenme imkanı bulan kadınların ileri yaşlarında bu sorunu hiç yaşamadıkları Ya da çok hafif atlattıkları malum. Bu kadar güneşli ve güzel iklimli bir ülkede yaşamamıza rağmen kadınlarımızın kendilerini kat kat giyinerek güneşten korumaya çalışmaları sonucunda kemikleri yeteri kadar güneş alamamakta ve menepoz döneminin sonucunda ileri yaştaki kadınlarımızın pek çoğu bacak ve diz ağrısı çekmekte Ya da diz kapağı ameliyatları geçirmek zorunda kalmaktadır. Çocuklarımızı özellikle de kız çocuklarımızı güneşten uzaklaştırmayalım. Her yaz çocuklarımızın deniz ve güneşten bol bol yararlanması için fırsatlar yaratalım. Tabi ki biz de yararlanalım. Güneşin en yakıcı olduğu saatler dışında bol bol güneşe çıkalım. Kendimizi güneşin zararlarından korurken faydalarına da olabildiğince açık olalım.

Unutmayalım güneş bizim dostumuz. Bırakalım güneş bize sağlık getirsin. Sağlıklı yaşam için yapmamız gereken pek çok şeyden birinin de kemiklerimiz için güneşlenmek olduğunu her yaz yeniden hatırlayalım ve kendimize fırsatlar yaratalım.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.