Devit 3 Damla Bebeklerde Nasıl Kullanılır

0 67

Devit 3 olarak D vitaminine gönderme yapılır ve bebeklerin kullanması esas alınır. Yeni doğan bebekler için 1 yaşa değinilir. Yani 1 yaşa kadar günde 3 damla olacak şekilde tüketmeleri tavsiye edilir.

Bebeklere Devit 3 Fazla Verilirse Ne Olur?

Devit 3 damla bebeklerde nasıl kullanılır soranlara hekimlerin yönlendirmeleri olacaktır. Günde 2 ya da 3 damla olacak şekilde tüketilmesi gerekebilir. Fazla olması halinde ise:

  • Bebeklerde iştahsızlık sorunlarının yaşanması kaçınılmaz hale gelir.
  • Mide bulantısı ve kusma gibi etkileri de fazla alınması üzerine görebilirsiniz.

Bunlara ek olarak sersemlik yaratabilir ve uyku yapabilir. Görüldüğü üzere fazla alınması halinde ciddi şekilde etkileri görülür. Bunun için sadece hekiminizin belirttiği şekilde kullanmaya dikkat etmelisiniz.

Bebeklere Devit Nasıl Verilir?

Devit 3 damla bebeklerde nasıl kullanılır merak edenlere öncelikle damlalardan söz edilir. 1 yaşında kadar 400 IU olacak şekilde takviye gerçekleşir ve 3 damla yeterli görülür. 3 yaşına gelindiğinde ise 600 IU olarak devam ettirilir.

Ebeveynlerin vitamin verirken yaptıkları hatalara değinmek faydalı olacaktır. Şöyle ki:

  • Suya karıştırılıp verilmesi yapılan hatalardan bir tanesidir.
  • Süte katılarak verilmesi de asla tavsiye edilmez.

Doğrudan kaşık yardımı ile vermek gerekir. Damlaları ayarlamalı ve temiz kaşık yardımı ile içilmesini sağlamalısınız. Ancak bu adımlar üzerine vitaminden istenilen sonuç alınabilir. Ağızdan direk olarak verilen damla etki gösterir. Bunun yerine herhangi bir karışımın üzerinde durulmaz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.