Çocuklarda İshal

0 17

Çocuklarda İshal

Çocukların en sık karşılaştığı hastalıkların ilk sırasında, ishal gelmektedir. Yaz aylarında görülen bir hastalıktır. Bağırsakta oluşan enfeksiyonlar sebebiyle, meydana gelir. Mikropların vücuda yayılması, ishalin şiddetini artırır.

Çocuklarda İshal Belirtileri

Çocuklarda ishal belirtileri, her çocukta farklı gösterebilir.

  • Fakat genel anlamda şiddetli karın ağrısı
  • Hafif ateş
  • Yemek öncesi ve yemek sonrası kusma
  • Ve iştahsızlık gibi belirtilerdir.

En önemli belirtileri olduğunu söylemekte fayda var. Fakat çocuğun yaşına ve kilo durumuna göre ishal rahatsızlığında ki belirtilerin değişmesi mümkün.

  • İshal hastalığı 3 ile 7 gün arasında geçer. Bu süreçte çocuğun kendini halsiz, yorgun hissetmesi gayet olağan bir durumdur. Fakat ishal bir hafta içerisinde geçmediği zaman aldığınız önlemler yetersiz kalır. Burada doktor muayenesine görünmesi gerekiyor

Çocuklarda İshal Tedavisi

Çocuklar ishal olduğu zaman çok fazla sıvı kaybı olduğu için bu sıvı kaybını ortadan kaldırmak adına, dengeli ve düzenli bir şekilde sıvı tüketimini artırmak gerekiyor. Aksi takdirde vücut daha fazla sıvı kaybedeceği için beraberinde istenmeyen rahatsızlıkları getirir.Çocuklarda ishal ev ortamında 3 ila 7 gün arasında geçer.Fakat bu sürecin uzaması da mümkün.Doktor onayı ile alınan ilaçlarla önlenir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.