Burun Estetiği (Rinoplasti)

0 26

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun şekli için yüz bölgesinde göze çarpan en önemli ve ilk detay burun estetiği olmaktadır. Bu nedenle burunda bulunan deformasyonların giderilmesi ve kalıcı çözümlerin geliştirilmesi büyük önem taşır. Burun estetiği yeterli oranda nefes almayı sağlar. Sosyal hayatta daha aktif bir insan olmanızı destekler. Özgüveni artırır.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Anestezi altında burun deformasyonlarının giderilmesi işlemine burun estetiği denir. Plastik cerrahi ya da kulak burun boğaz uzmanları tarafından uygulanan bir işlemdir. Estetik ve tıbbi kaygılar neticesinde uygulanabilir. İşlem süresi değişiklik gösterir. Deformasyonun derecesine göre anestezi tekniği değişir.

Burun Estetiği Ameliyatı Rinoplasti Nasıl Yapılır?

Kapalı ya da açık olmak üzere iki farklı ameliyat yöntemi vardır. Kapalı operasyonda burun delikleri içerisinden girilir. Burun içinde bulunan sorunlara müdahale edilir. Açık operasyonda ise burun delikleri arasındaki doku kesilir. Bu alandan burun üstü derisi kaldırılır ve kemik açığa çıkartılır.

Burun Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Nefes almakta güçlük çeken, gece burun tıkanıklığı nedeni ile horlama sorunu yaşayan, aynaya baktığında gördüğü burun şeklinden rahatsız olan kişiler diledikleri zaman burun estetiği işlemini yaptırabilirler. Alanında uzman cerrah bulmak her zaman avantajlı ve başarılı işlemler yaptırmanıza yardımcı olur.

Burun Yapısı Nedir?

Burun kemik ve kıkırdak yapılarından oluşur. Bu iki yapının üzerinde kemik zarı denen periost tabakası bulunur. Kıkırdak zarı, bağ dokusu ve mimik kasları burun şeklinin tamamını oluşturur. Cerrahi operasyonlarda kıkırdak ve kemiklere müdahale edilir.

Burun Estetiği Maliyeti Nedir?

Son yıllarda giderek önem kazanan estetik operasyonlar sektörde farklı fiyat tekliflerinin yaşanmasına neden olmuştur. Bu nedenle cerrahi operasyon geçirmek isteyen burun estetiği fiyatları hakkında net bilgi almadan hastane seçimi yapmamalıdır. Aksi takdirde işlem sonrasında maddi sorunlar yaşayabilirler.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun kemiği üzerinde bulunan kemik dokusunun kaldırılması ile uygulanır. Kemikte bulunan deformasyon çok az ise kapalı ameliyat yöntemi uygulanabilir. Bu sayede hastalar için daha konforlu bir işlem yapılmış olur.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Genetik olarak ailesinde burun eğriliği bulunması nedeni ile burun şeklinde sorun olması, yetersiz oksijen alımına bağlı olarak her zaman yorgunluk hissedilmesi, burun ucunun normalden düşük olması, burun deliklerinin çok küçük ya da büyük olması durumlarında ameliyat yapılabilir.

Burun Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Burun estetiği için kimin uygun olup olmadığına gerekli kontrolleri yaptıktan sonra hekim karar verir. Burun şeklinden memnun olmayan kişiler plastik cerrah ile görüşerek uygun olup olmadıklarını öğrenebilirler.

Burun Estetiği Yaş Sınırı Var Mıdır?

Genel sağlık durumu yerinde olan 18 yaşını dolduran herkes rinoplasti işlemini yaptırabilir. Ameliyat esnasında burun kemiğine müdahalede bulunulduğu için mutlaka kişinin kemik gelişimini tamamlamış olması gereklidir.

Burun Estetiği Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir?

Sektörde kullanılan 2 farklı ameliyat yöntemi vardır. Kapalı rinoplasti ve açık rinoplastidir. Burun üzerinde bulunan sorunların derecesine göre ameliyat yöntemi seçilir. Hangi tekniğin kullanılacağına cerrah karar verir. Hastanın yaşı, genel sağlık durumu ve burun şekli ameliyat yöntemini belirleyen kriterlerdir. Ameliyat yöntemi burun estetiği fiyatları üzerinde etkilidir.

Burun Estetiği Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

İlk bir hafta buz uygulaması düzenli yapılmalıdır. Sümkürme gibi reflekslerden kaçınılmalıdır. Mümkün olduğu kadar baş yukarda olacak şekilde yatılmalıdır. 1 hafta sonra tamponlar çıkartılmalıdır. Burun üzerinde bulunan şişlik ve morarmalar 10 gün sonunda kendiliğinden geçer.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları sabit tutarlar değildir. Özellikle işlem yöntemi ve hekimin ameliyat ücretleri fiyatlar üzerinde önemli değişikliklere neden olan kriterlerdir. Bu nedenle mutlaka işlem öncesinde maliyetler hakkında burun estetiği fiyatları için net bilgi alınmalıdır.

https://www.draysesezim.com/burun-estetigi/ bilgi için hemen tıklayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.