Boşanma kararsızlığı

0 40

Evlilikler bazen o denli kilitlenir ki ne bir adım ötenizi görürsünüz, ne de bütün bir geleceğinizi… Başınızda daima birebir soru dönüp durur, sanki yanlış bir evlilik mi yaptım? Sanki yol yakınken dönmeli miyim? Yoksa bunlar her evlilikte olan sıkıntılar mı? Mutsuzsunuzdur lakin bu ne kadar devam eder, yoksa krizler çözülmek bir kenara daha da büyür ve evlilik iyicene içinden çıkılmaz bir düğüm haline mi gelir bir fikriniz yoktur. Bu sorular o kadar başınızı meşgul eder ki gerçek karşılık ne, keşke biri çıkıp karşıma söylese dersiniz. Yardıma o kadar gereksiniminiz vardır ki fakat kime sahiden sağlam bir türlü emin olamazsınız. Tek bir şey dışında hiçbir şeyden emin değilsinizdir, o da artık bu türlü yürümüyor…

Terapi merkezlerine gelen pek çok kişi bu his durumla gelmektedir. Sorun şahsa kendi kararlarını verdirecek sağlıklı bir duruş sergilemek ve gerçek evliliğin tarifinin ne olduğunu bir sefer daha gözden geçirmektir. Bundan sonra ise evliliğin yürümez hale gelmesindeki sebepler evlilik uzmanı psikoterapistler tarafından tahlil edilerek bireyle paylaşılır.

Sorun bir hudut sorunu midir, bir kişilik sorunu midir, bir bağlantı sorunu midir, ne olmuştur da tablo bu kadar kararmıştır, bunun teşhisi hayatidir. Ve bireyler çoğunlukla bu his durum içindeyken bunun ayırdına varamazlar, hele ki boşanmak üzere her manada kıymetli ve kritik bir kararı verebilmek konusunda ne gereğince güçlü ne gereğince emindirler. Kararın verilmesi ismine yanlışsız noktaların tahlili, kişinin ferdi sıhhatinin toparlanması ve evlilik içi yahut dışı yol haritasının çizilmesi ismine terapi merkezimizin uzmanları profesyonel takviye sunmaktadır.

Hem insanı, hem toplumumuzu, hem evliliği bildiğimizi; buna rağmen her evliliğin de kendine has bir kurum olduğunu ve yüzeysel bakış açısıyla dışarıdan ona gereğince yaklaşmadan ve dinlemeden ruhunun okunamayacağını biliyor, bildiklerimizi, sizden öğreneceklerimizle birleştirerek size palavra söylemeyen bir ayna olmaya ve her adımınızı dikkatlice planlarken yanınızda olmaya çalışıyoruz.

Boşanmak yahut devam etmek… Devam ederse nasıl devam etmek? Bu sıkıntı sorulara sizi anlamış tıpkı vakitte insan psikolojisiyle ilgili bilimsel araştırmalara dayanan bir bakış açısı sunarak karşılığı sizin bulmanızı sağlamaya çalışıyoruz.

Kaynak: Doktor Sitesi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.