Bebeklerde Ses Kısıklığına Ne İyi Gelir

0 51

Bebeklerde ses kısıklığına neden olan birkaç husustan söz edilir. Özellikle de boğaz enfeksiyonuna ve tıkanıklığa bağlı olarak yaşanabilir. Yüksek sesle ağlayan bebeklerde de yaşanılan bir durum olarak bilinir.

İbrahim Saraçoğlu Ses Kısıklığına Ne İyi Gelir?

Doğal yöntemlere başvurabilir ve ses kısıklığının önüne geçebilirsiniz. Bebeklerde ses kısıklığına ne iyi gelir soranlar için adaçayından söz etmekte fayda var. Bunun için:

  • Ek gıdaya geçiş yapan bebeklerde kullanılması uygun görülür.
  • Demlenen çayın ılık olması halinde tüketilmesi gerekir.

Hatta söz konusu soğuk algınlığı ya da grip ise içerisine bal eklenebilir. Bal eşliğinde tüketilen adaçayı boğazlara iyi gelecektir. Bununla birlikte ses kısıklığını ortadan kaldırır ve bebeklerin eski haline dönmesi mümkün hale gelir. Eski ses tonlarına kavuşmaları bu şekilde esas alınır.

Ses Kısıklığı Evde Nasıl Tedavi Edilir?

Bebeklerde ses kısıklığına ne iyi gelir soranlara sadece adaçayından söz edilmez. Buna ek olarak ballı ılık su yardımı ile boğazlarını yumuşatmanız mümkün olacaktır. Böylece ses kısıklığı da ortadan kalkar ve uzun vadede sorun teşkil etmez.

Ses kısıklığı ortamın nemsiz olmasından kaynaklı da yaşanabiliyor. Bebekler nemsiz ortamda tıkanabiliyor ve bu durum sese yansıyabiliyor. Bunun için bulundukları odaları sık sık havalandırmak önem arz eder. Havalandırma üzerine yeterli nem oranına sahip olması sağlanır. Böylece boğazlarda meydana gelecek kuruluk engellenir. Yumuşak ve rahatlamış olan boğazlardan kaynaklı ses kısıklığının devam etmez.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.