Bebeklerde İsilik Ne İyi Gelir

0 38

Magnezyum yağı bebeklerde meydana gelen cilt sorunlarına bir hayli iyi geliyor. Saf olan doğal yağlar eşliğinde pişik veya isilik gibi sorunların giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Bebeğimin Yüzü İsilik Oldu Ne Yapmalıyım?

Nemli ortamda uykuya dalan bebeklerin yüzünde isilik oluşabiliyor. Bunun üzerine yüz için bebeklerde isilik ne iyi gelir sorgulanıyor. Söz konusu yüz olduğu zaman:

  • Soğuk kompres uygulamaları neticesinde isiliğin önüne geçebilirsiniz.
  • Ilık duş alarak cildin rahatlamasını sağlayabilirsiniz.

Temelde vücudun serin tutulması önem arz ediyor. Bunun için de öncelikle bebeklerin odalarını serin tutmakta fayda var. Hatta isilik oldukları dönemde sık sık nevresimlerini ve de kıyafetlerini de değiştirmeye dikkat etmek gerekiyor.

Bebeklerde İsilik Nasıl Geçer Doğal Yöntemler?

Bebeklerde isilik ne iyi gelir merak edenlere olmazsa olmaz doğal yöntemlerden de söz etmek gerekir. Evde uygulanan bitkisel çözümler ile de isilik şikayetlerine son verilebilir.

İsilik için başı çeken çay ağacı yağı oluyor. Bebekler için su ile seyreltmeye gidilebilir ve pamuk yardımı ile cilde nüfus ettirilmesi sağlanabilir. Bunun gibi:

  • Hindistan cevizi yağı eşliğinde de isiliklere son verilebilir.
  • Bentonit kil yardımı ile isilik ile pişik problemleri giderilebilir.

Her bir yağın tamamen saf ve doğal olması önem arz ediyor. Buna ek olarak pamuk yardımı ile sürülmesi faydalı olacaktır. Bebeklerin hassas ciltlerine uyum sağlamak gerekir. Bu nedenle saf olan yağları tercih etmeli ve de su seyreltmeleri neticesinde kullanmaya başlamalısınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.