Bebeklerde İsilik Nasıl Geçer Kadınlar Kulübü

0 45

Bebeğin isilik problemlerine son vermek için nemli odadan uzak tutmanız faydalı olacaktır. Nitekim kuru ve de sıcak ortamlarda isilik artış gösterir. Bunun önüne geçmek adına odanın sık sık havalandırılması faydalı olacaktır.

Bebekte Oluşan İsilik Nasıl Geçer?

Bebeklerde isilik nasıl geçer kadınlar kulübü bünyesinde sık sık ele alınır ve çözüm yollarına gidilir. Deneyim sahibi olan annelerin tavsiyeleri üzerine:

  • Bebeğin isilik olduğu zaman naylon be kalın kıyafetlerden uzak tutulması gerektiğine değinilir.
  • Sabunsuz olacak şekilde sadece ılık su ile yıkanmaları da fayda var.

Gün aşırı olacak şekilde banyo yaptırmak isiliklerin bir süre sonra kaybolmasını sağlar. Bebeklerin kırmızı lekelerden ve de kaşıntılardan uzaklaşması mümkün olabilir.

Pudra İsiliğe İyi Gelir Mi?

Bebeklerde isilik nasıl geçer kadınlar kulübü forumlarından değerlendirmeye alınmıştır. Bunun üzerine pudraya değinen pek çok annenin olduğu görülüyor. Ancak uzmanların yaptıkları açıklamalara göre pudra isiliğe iyi gelmiyor.

Sıcak havalardan kaynaklı yaşanılan isilik ve de pişik için pudra tercih edilebilir. Nitekim uzmanlar pudra kullanımına rağmen pişiğin ve de isiliğin devam ettiğini belirtiyor. Bunun yerine:

  • Her gün olacak şekilde ılık duşa gönderme yapılır.
  • İsiliğin iyileşmesinde etkili olan merhemlere ve de losyonlara yer verilir.

Nitekim boyutları büyük olan isiliğe dair uzman hekimlere yönelmek gerekir. Aynı şekilde uzun sürmesi de sorun teşkil eder. Bunun üzerine hekim muayenelerine geçmek ve merhem ya da krem kullanımına yer vermek gerekebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.