Bebeklerde İştah Nasıl Açılır

0 48

Bebeklerde iştahsızlığın oluşmaması adına öğünleri düzenli hale getirmek önem arz ediyor. Öğünlerin düzenli olması bebeklerin bir süre sonra acıkmasını sağlar ve iştahsızlık probleminin ortadan kalkması mümkün hale gelir.

Bebeklerde İştahsızlık Neden Oluşur?

İştahsızlığın çeşitli nedenleri üzerinde durulur. Özellikle de metabolizma hastalıkları bunlar arasında gösterilir ve iştahsızlık uzun sürebilir. Devamında:

  • Kalıtsal olan akciğer hastalıkları da iştahsızlığı beraberinde getirebilir.
  • Tiroid hastalıklarından ötürü iştahsızlık sık sık yaşanır.

Aynı zamanda sindirim sisteminden de söz etmek gerekir. Sistemde meydana gelen hastalıklar sorun yaratır. Bunun üzerine bebeklerde iştah nasıl açılır sorgulamaya başlanır. Bebeklerin halsiz düşmemesi ve de sağlıklı olması adına iştahlarının arttırılması esas alınır.

Bebeğimin İştahını Açmak İçin Ne Yapmalıyım?

Bebeklerde iştah nasıl açılır merak edenlere öncelikle öğünlerden söz etmek faydalı olacaktır. Sadece sabah, öğle ve akşam olarak ayırmak yerine ara öğünlerin üzerinde durmanız fayda sağlar.

Bebeklerin ek gıdaya geçmesi üzerine pütürlü olan yiyeceklere yönelmeniz iyi gelecektir. Buna ek olarak kontrollü bir şekilde emzirilmeleri de iştahın artış göstermesini sağlayacaktır. İştaha dair:

  • Şurup tavsiyeleri yapılsa da hekim önerilerini dikkate almak gerekir.
  • Gelişimi geri kalan bebekler için ilaç takviyesinde ihtiyaç duyulabilir.

Bunun gibi sık sık hastalanan çocuklarda da iştahsızlık ciddi sorun teşkil eder. Yine bu duruma karşı uzmanların görüşlerini dikkate almak gerekir. İlaç takviyesine bağlı olarak iştah arttırılabilir ve sık sık hastalanmanın ya da gelişim geriliğinin önüne geçilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.