Bebeklerde Grip Nasıl Geçer

0 56

Bebeklerde grip belirtileri olarak burun akıntısı ile öksürük dikkate alınabilir. Bunun üzerine sık sık emzirmeniz önem arz eder. Aynı zamanca bol sıvı tüketimi eşliğinde gribin hızlı bir şekilde tedavi edilmesi mümkün olabilir.

Bebekler Soğuk Algınlığına Ne İyi Gelir?

Bebeklerde grip nasıl geçer merak edenlere aylara göre yanıt verilir. Örneği 5 aydan küçük olanlarda anne sütüne ağırlık verilir. Hatta burun tıkanıklığı dahi bu yolla açılabilir. 1 yaşından sonra:

  • Ballı ılık su yardımı ile boğazların yumuşaması sağlanabilir.
  • Ihlamur ve limon eşliğine de gribin etkilerine son verilebilir.

Soğuk algınlığı önce burun akıntısı ile öksürük yapabilir. Bunlara ek olarak ateşin yükselmesi gözlemlenebilir. Söz konusu ateş olduğu zaman uzman hekimlere başvurmak faydalı olacaktır. Öyle ki bebekler için antibiyotik veya burun spreyi gibi tedavi detaylarına yer verilir.

Nezle Bebeklere Ne İyi Gelir?

Nezle olan bebekler için doğal yöntemler ele alınıyor. Bebeklerde grip nasıl geçer soranlara öncelikle nane limon tavsiye edilir. Buna ek olarak sıvı takviyelerinin üzerinde durmak gerekir. Bol sıvı tüketmeleri ve de anne sütünden faydalanmaları iyileşme sürecini hızlandırır.

Bebeklerin grip oldukları dönemlerde çok fazla duşa girmemesi gerekir. Banyo yaptırmak yerine burunlarını temiz tutmaya dikkat etmelisiniz. Hatta özel burun spreyleri ile bu kolay hale gelir. Aynı zamanda odalarını sık sık havalandırmanız gerekir. Bir de nevresimlerin ve de kıyafetlerin sık sık değiştirilmesi de mikropların giderilmesi adın fayda sağlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.