Bebeklerde Göz Çapaklanmasına Ne İyi Gelir

0 39

Bebeklerde göz çapaklaması yaşayanlar öncelikle hijyene dikkat etmelidir. Tekrar etmemesi adına çapağın temizlenmesi gerekir. Hatta bu aşamada anne sütünden dahi faydalanarak çapaklanmanın engellenmesi sağlanabilir.

Anne Sütü Bebeğin Gözüne Damlatılır Mı?

Bebeklerde göz çapaklanmasına ne iyi gelir soranlara anne sütünden söz edilir. Antikor açısından son derece kıymetli olan anne sütünün damlatmak üzere kullanılması doğru değil. Bunun yerine ıslak mendik yardımı ile çapak olan bölgenin temizlenmesi faydalı olacaktır.

Anne sütü bebeğin çapak oluşumuna engel olmak adına önemli bir yere sahiptir. Ancak sık sık tüketilmesi çapak adına önerilir. Bunun dışında göze damlatmak üzere kullanılması yanlış bir uygulama olacaktır. Herhangi bir sonuç almanız da mümkün olmayacaktır.

Bebeklerde Çapak Nasıl Tedavi Edilir?

Bebeklerde göz çapaklanmasına ne iyi gelir merak edenlere öncelikle hijyenden söz edilir. Temizliğe dair:

  • Önceden kaynatılmış ve ılık olan temiz bir suya ihtiyaç duyulur.
  • Pamuğun temiz suya bandırmalı ve çok ıslak olmayacak şekilde göze sürmelisiniz.

Çapağı bu şekilde alabilir ve bebeklerin rahat etmesini sağlayabilirsiniz. Nazikçe silme işlemi neticesinde hijyen sağlanır. Böylece tekrar etmesi de engellenebilir.

Sık sık çapağın ortaya çıkması halinde anne sütüne ağırlık vermekte iyi gelecektir. Anne sütü eşliğinde bebeğin gözünü temizlemekten uzak durmak gerekir. Bunun yerine tüketilmesi uygun görülür ve çapağın önüne geçilebilir. Görüldüğü üzere bolca anne sütünün alınması ve de çapağın düzenli olarak temizlenmesi halinde probleme son verilebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.