Bebeklerde Geniz Akıntısına Ne İyi Gelir

0 57

Bebeklerde geniz akıntısı bir süre sonra kabusa dönüşebiliyor. Çünkü akıntıdan kaynaklı olarak beslenme yeteri kadar sağlanamıyor. Bununla birlikte nefes alıp vermede güçlük çeken bebekler huysuzlaşır ve uykuya dalmada zorlanabilir.

Yoğun Geniz Akıntısına Ne İyi Gelir?

Bebeklerde geniz akıntısına ne iyi gelir soranlara bitkisel çözüm önerilerinden söz edilir. Özellikle de doğal yağlar eşliğinde iyi hissetmelerini sağlayabilirsiniz. Bunlar arasında olan okaliptüs yağından söz etmek gerekirse:

  • Önceliğiniz su kaynatma ve bir kabına içerisine almak olmalıdır.
  • Sıcak suyun içerisine yağın damlatılması yeterli olacaktır.

Yağlı olan bu suyu bebeklerin odalarına koymak gerekir. Yağ eşliğinde ortamın nem oranı düşmeye başlar. Nemin az olması halinde bebeklerin nefes alışverişleri düzene girer ve geniz akıntıları sona erebilir.

Burun Tıkanıklığı ve Geniz Akıntısına Ne İyi Gelir?

Bebeklerde geniz akıntısına ne iyi gelir merak edenlere öncelikle bitkisel yağlardan söz edilir. Bununla birlikte buhar üfleyen makineler de sıklıkla tercih ediliyor. Ortamın nem dengesini sağlayan makineler eşliğinde geniz akıntısına son verilebiliyor.

Bebeklerde ortaya çıkan burun tıkanıklığı için de spreylere yer verilir. Mukusun sert olması halinde tıkanıklık yaşanır. Yumuşaması için kullanılan spreyler mukusların kolaylıkla alınmasını sağlayacaktır. Böylece burun tıkanıklığı engellenir ve rahat nefes almaları sağlanır. Beraberinde dilerseniz ılık su içerisine birkaç damla kadar limon ekleyerek içirebilirsiniz. Limonlu ılık su eşliğinde de geniz akıntısının giderilmesi ve iyi hissetmeniz mümkün olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.