Bebeklerde Geniz Akıntısı Nasıl Geçer

0 82

Bebeklerde geniz akıntısına son vermek için okaliptüs yağına başvurabilirsiniz. Yağın sıcak su içerisine birkaç damla kadar eklenmesi yeterli olacaktır. Ardından bu sıcak suyu bebeklerin odasına koyabilir ve ortamın daha da ferahlamasına olanak sağlayabilirsiniz.

Bebeklerde Geniz Akıntısı Ateş Yapar Mı?

Bebeklerde geniz akıntısı nasıl geçer soranlara odanın havalandırılması ve de nevresimlerin değiştirilmesi gibi dış etkenlerden söz edilir. Bunların yanı sıra sık sık burunlarının temiz tutulması da faydalı olacaktır.

Geniz akıntısına bağlı olarak bebeklerde huysuzlanma kaçınılmaz hale gelir. Aynı zamanda belirli bir süre sonra akıntıdan kaynaklı ateş ortaya çıkabilir. Yüksek ateş şikayetleri üzerine de en doğrusu hekimlere başvurmak ve tedaviye geçmek olacaktır.

Bebeklerde Geniz Nasıl Temizlenir?

Bebeklerde geniz akıntısı nasıl geçer soranlara evde ele alınabilecek doğal yöntemlerden söz etmekte fayda var. Bunun üzerine:

  • Ilık bir banyo eşliğinde geniz akıntısının giderilmesi sağlanabilir.
  • Mukus kalıntılarının banyo esnasında alınması kolay hale gelir.

Akıntının fazla olması halinde burun aspiratörlerine yönelmeniz faydalı olacaktır. Buna ek olarak mukus kalıntılarını yumuşatmaya yarayan spreyler de ele alınabilir. Böylece kalıntıların mendil ile alınması kolay hale gelebilir. Daha küçük bebekler için kulak çöpüne de yer verilir. Her biri ile yumuşamış olan mukus kalıntılarını almaya başlayabilirsiniz. Bu sayede geniz akıntılarından kaynaklı bebeğin huysuzluğu giderilir. Rahat beslenmesi ve de temiz bir uyku çekmesi adına geniz akıntıların son vermek en doğrusu olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.