Bebeklerde Gaza Ne İyi Gelir

0 44

Gaz sancısı çeken bebekleri rahatlatmak adına sırt bölgesine masaj yapabilirsiniz. Hatta bu aşamada tamamen saf olan doğal yağlardan tercihinizi yapabilirsiniz. Böylece sırtları rahatlayan bebekler içerisinde bulunan gazı çıkartarak huzurlu bir uykuya geçiş yapabilir.

Yeni Doğan Bebeklerde Gaz Sancısına Ne İyi Gelir?

Bebeklerde gaza ne iyi gelir sorgulayanlar için ilk etapta masajdan söz etmekte fayda var. Sırt bölgesine yapılan hafif masaj eşliğinde gaz sancılarını ortadan kaldırmanız mümkün olacaktır. Bununla birlikte karın bölgesi için:

  • İsterseniz zeytinyağı eşliğinde masaja geçerek rahatlamalarını sağlayabilirsiniz.
  • Saat yönünde yapılan karın masajı ile iyi hissetmeleri mümkün olabilir.

Doğal yağların cildi rahatlatmada bir hayli etkili olduğu bilinir. Bunun için saf olan zeytinyağlarına yönelmek gerekir. Ardından da çok fazla bastırmadan ve yüzeysel olacak şekilde masajın gerçekleşmesi üzerine rahatlama sağlanabilir.

Kimyon Bebeklerde Gaza İyi Gelir Mi?

Annelerin gaz sancısına karşı önceliği kimyon oluyor. İsteyenler cilde temas ettirerek gazın çıkmasını sağlayabilir. Bunun yanı sıra kaynatıp birkaç kaşık kadar bebeğe verilmesi de mümkün olabilir.

Yeni doğan bebeklerde kimyon ile gaz sancısının alınması mümkün olmaz. Bunun yerine hafif egzersizlere ve de masajlara yönelmek en doğrusu olacaktır. Birkaç aydan sonra ise:

  • Gaz çıkarmaya yardımcı olan lifli besinler yedirilebilir.
  • Kayısı ve üzüm suları eşliğinde gazın çıkartılması sağlanabilir.

Kabızlık için de tüm bu lifli besinler ve de meyveler ele alınır. Böylece bebeklerin mideden kaynaklı yaşadıkları sorunlara çözüm getirilir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.