Bebeklerde Burun Akıntısı Nasıl Geçer

0 42

Bebeklerde burun akıntısı üşütme neticesinde ortaya çıkabilir ve zaman zaman tıkanma yaşanabilir. Söz konusu tıkanma olduğu zaman beslenmede ve de uykuda sorun yaşayan bebeklerin huysuzlanmaları da kaçınılmaz hale gelir.

Nezle Olan Bebeğe Ne İyi Gelir?

Nezle olan bebeklerde burun akıntısı sıklaşır ve tıkanıklık meydana gelebilir. Bebeklerde burun akıntısı nasıl geçer sorgulayanlara ise bitki çaylarından söz edilir. Bunun üzerine:

  • Ihlamur çayı ile bebeklerin nezlesini iyileştirmeniz mümkün olabilir.
  • Ballı ve tarçınlı karışım ile akıntılara son verebilirsiniz.

Bunlara ek olarak zencefil ile bal eşliğinde de iyi hissetmeleri mümkün olabilir. Aynı zamanda yeni doğan bebekler için aspiratörlere yer verilir. Serum fizyolojik ya da aspiratör eşliğinde burunlarını temizlemeniz mümkün hale gelir.

Bebeğin Burnu Çok Tıkanıyor Ne Yapmalıyım?

Bebeklerde burun akıntısı nasıl geçer merak edenlere düz yastık tavsiye edilir. Düz yastıkta yatmaları akıntının ilerlemesini engeller ve rahatça uykuya geçmeleri sağlanır.

Olmazsa olmaz burun aspiratörlerini de es geçmemek gerekiyor. Nitekim bu sayede burun tıkanıklığına son vermeniz ve iyileşmelerini sağlamanız mümkün hale gelir. Ardından:

  • Tuzlu su eşliğinde burun akıntısının önüne geçilebilir.
  • Odalarındaki nem oranını arttırmanız da burun akıntılarını engelleyebilir.

Böylece bebeklerin soluk alışverişlerinde sorun yaşamaları engellenir. Aksine rahatça nefes almaları sağlanır. Rahat nefes alışverişleri üzerine huysuzlukları sona erer. Böylece daha rahat bir uykuya geçiş yapmaları sağlanır. Söz konusu nezle ise vücudun dinlenmesi de önem arz eder.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.