Bebeklerde Balgamlı Öksürüğe Ne İyi Gelir

0 77

Bebeklerde balgam sorununu çözmek için bitkisel yöntemlere yönelebilirsiniz. Özellikle de doğal bitki çaylarından faydalanmak balgamı söker ve rahat bir uyku çekmelerine imkan tanır.

1 Yaşındaki Bebek Öksürüğüne Ne İyi Gelir?

1 yaş ve de daha küçük olan bebeklere dair ıhlamurdan söz edilebilir. Bebeklerde balgamlı öksürüğe ne iyi gelir soranlara bitki çayları eşlik eder. Özellikle de ıhlamur eşliğinde balgamı sökmek ve rahatlamalarını sağlamak mümkün olacaktır.

Ihlamur kadar etkili olan bir diğer bitkinin ayva yaprağı olduğu görülüyor. Her ikisi için de:

  • Kaynayan suyun içerisine bir tutam kadar atılması gerekir.
  • Birkaç dakika kadar demlenen çayı ılık olarak bebeklere vermelisiniz.

Ilıyan bitki çaylarının etkilerini görmeniz uzun sürmeyecektir. Aksine balgamın hızlı bir şekilde sökülmesinde etkili olur ve de öksürük sorununa en kısa sürede çözüm olacaktır.

Yeni Doğan Bebeklerde Balgam Nasıl Atılır?

Bebeklerde balgamlı öksürüğe ne iyi gelir sorusuna bebeklerin yaşına göre yanıt bulmak gerekir. Örneğin söz konusu yeni doğan bebekler olduğu zaman:

  • Ilık su içerisine limon ekleyerek tüketmesini sağlayabilirsiniz.
  • Hekime başvurarak bu karışımın içerisine bal da ilave edebilirsiniz.

Ilık su, limon ve de bal üçlüsü bebeğin boğazlarını rahatlatır. Yumuşama sağlar ve bu şekilde balgam atılabilir. Balgamın atılmasından ziyade öksürük şikayetleri de sona erer. Yeni doğan bebeklerde ek olarak anne sütüne ağırlık verilmelidir. Bu şekilde öksürük giderilir ve iyi hissetmeleri mümkün hale gelir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.