Bebeklerde Ateş Nasıl Düşürülür Kadınlar Kulübü

0 41

Bebeklerin ateşini düşürmek isteyen ebeveynler forumları ziyaret ederek çözüm önerilerini değerlendirmeye alabilir. Özellikle de oda ısısına değinilir ve derecenin 20 – 21 olması gerektiği belirtilir. Bunun üzerine bebeklerin bulunduğu odayı havalandırmanız faydalı olacaktır.

Bebeğimin Ateşi Düşmüyor Ne Yapmalıyım?

Bebeklerde ateş nasıl düşürülür Kadınlar Kulübü olarak sadece oda ısısı ile sınırlı kalınmaz. Buna ek olarak ıslak bezler eşliğinde yapılan kompreslerin de tavsiye edildiği görülüyor. Ateşi olan bebeklerin:

  • Alın ve de ense bölgesine ıslak havlular yerleştirilebilir.
  • Bileklere koyulan soğuk bezler eşliğinde de sonuç alınabilir.

Geleneksel ıslak havlular ve de mendiller eşliğinde sonuç alınabilir. Buna ek olarak bebeklerin ılık bir duşa sokulması da fayda sağlar. Bu aşamada üşütmemeye özen göstermeli ve duştan sonra pamuklu kıyafetleri ile dinlenmelerine yardımcı olmalısınız.

Evde Çocuğun Ateşi Nasıl Düşürülür?

Bebeklerde ateş nasıl düşürülür Kadınlar Kulübü üzerinden pek çok yoruma yer verilmiştir. Temelde çocukların ince kıyafetler giymesi gerektiğine değinilmiştir. Bunun gibi bol bol sıvı almalarını sağlamanız da faydalı olacaktır.

Varsa elinizde ateş düşürücü olan şurupları kullanabilirsiniz. Birkaç aylık olan bebekler için yaygın olarak ateş düşürücü fitillere değinilir. Hızlı bir şekilde sonuç alınan fittiler eşliğinde bebeğin rahatlaması kaçınılmaz hale gelir. Bunun üzerine havalandırdığınız odada bebeğinizi uyutmalısınız. Üzerine ince kıyafetler giydirmeyi de unutmamak gerekir. Bu sayede gece boyunca ateşin tekrardan yükselmesi engellenir ve bebeklerin huysuzluklarına son verilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.