Bebeklerde Arı Sokmasına Ne İyi Gelir

0 82

Bebeklere arı sokması yetişkinlere nazaran daha etkileyici olacaktır. Bunun için önceliğiniz soğuk kompreslere yer vermek olmalıdır. Acıyı ve de ağrıyı en başta kesmeye dikkat etmenizde fayda var.

Çocuğumu Arı Soktu Ne Yapmalıyım?

Bebeklerde arı sokmasına ne iyi gelir soranlara öncelikle iğnesinden söz etmek gerekir. İğne ulaşılabilecek noktada ise çıkarılması iyi olacaktır. Bunun ardından ise:

  • Buz torbası eşliğinde soğuk kompres uygulamalarına değinmek gerekir.
  • Buzun bulunmadığı zamanlarda soğuk su yardımı ile şişliği azaltmak fayda sağlar.

Bunlara ek olarak soğanın iyi geleceğini belirtmek gerek. İltihabı almada faydalı olan soğanın arının soktuğu yere sürülmesi faydalı olacaktır. Buna benzer şekilde sarımsak eşliğinde de zehrini almak mümkün hale gelir.

Arı Sokmasına Ne İyi Gelir?

Bebeklerde arı sokmasına ne iyi gelir merak edenlere soğan ve sarımsak eşlik eder. Bunlara ek olarak doğal diğer yöntemlere de değinilebilir. Arının sokması üzerine:

  • Karbonat eşliğinde bölgenin iltihabı azaltılabilir.
  • Yoğurt ile yine arının soktuğu yeri rahatlatmaya başlayabilirsiniz.

Bunlara ek olarak elma sirkesinden de söz edilir. Hatta varsa lavanta yağının en hızlı şekilde bölgeye sürülmesi iyi gelecektir. Bu sayede öncelikle ağrının ve de acının önüne geçilebilir. Ardından gelen kızarıklık ve de şişkinlikte engellenebilir. Arı sokar sokmaz müdahale etmek faydalı olacaktır. Ancak tüm bu müdahalelere rağmen kaşıntı devam edecektir. Aynı şekilde kızarıklık ile şişkinliğin de devam eden günlerde belirgin hale geldiği gözlemlenir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.