Bebeklerde Alerjiye Ne İyi Gelir

0 56

Alerjik reaksiyonlara neden olan besinleri gözlemlemek önem arz ediyor. Bebeklerin alerjik belirtiler vermemesi adına bu besinlerden uzaklaşmak gerekir. Hatta detaylı testler üzerine de alerjik reaksiyonlara netlik kazandırılır ve çözüme geçilir.

Alerji Olan Bebeğe Ne Yapılır?

Bebeklerde alerjiye ne iyi gelir soranlara sıvı tüketiminden söz etmek gerekir. Alerjiye neden olan besinlerin vücuttan atılmasında sıvı tüketmek önemli. Buna ek olarak anne sütünün güçlü antioksidan kaynakları ile iyi hissetmeleri mümkün hale gelir.

Alerjisi olan bebeklerin odalarını havalandırmak gerekir. Rahatlamaları için naylon yerine pamuklu kıyafetleri tercih etmekte fayda var. Buna ek olarak vücutta boy gösteren kaşıntılara veya kızarıklıklara karşı kremlere yer verilir. Özel losyonlar ve merhemler eşliğinde her biri sona erebilir.

Gıda Alerjisi Olan Bebek Nasıl Anlaşılır?

Söz konusu gıda olduğu zaman düzenli tüketilen besinler gözlemlenir ve uzak durulması önerilir. Bebeklerde alerjiye ne iyi gelir öncesinde belirtileri dikkate almak gerekir. Alerjik reaksiyonlar olarak:

  • Egzama ile kaşıntının ortaya çıkması öncü belirtiler arasında gösterilir.
  • Dudaklarda ya da boğazda şişkinlerin olması alerjiye işaret edebilir.
  • Burun tıkanıklığı da yine alerjik durumlarda sık sık gözlemlenir.

Bunlar kadar nefes darlığı çekmek ciddi belirtiler arasındadır. Bebeklerde sık sık yaşanılan ishal ve kusma gibi durumlara da değinilir. Her birinin uzman hekimler tarafından değerlendirilmesi daha doğru olacaktır. Bunun üzerine alerjiye dair tedaviye geçilir ve düzenli olarak ilaç alımına ihtiyaç duyulabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.